وبلاگ

4 تفاوت میان رهبری و مدیریت و آشنایی با ویژگی های آنها

مینا عسگری

مینا عسگری

تفاوت میان رهبری و مدیریت
زمان مطالعه: 4 دقیقه

بررسی تفاوت میان رهبری و مدیریت

امروزه در بسیاری از سازمان ها بحث میان تفاوت در مدیریت و رهبری وجود دارد. در واقع رویکرد دقیق در قبال این مفاهیم باعث شده است تا مشکلات بزرگی از بحران های منابع انسانی و ضررهای هنگفت مالی گریبان سازمانها را بگیرد. در نتیجه باید تحقیقات بسیار گسترده‌ای در رابطه با شباهت ها و تفاوت های میان مدیریت و رهبری صورت بگیرد و به این شیوه آموزش نیروی انسانی محیط کاری بسیار کارآمد تر و مفید تر شود. در ادامه می خواهیم بدانیم که مفاهیم مدیریت و رهبری به چه معناست؟ در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت میان رهبری و مدیریت به شما می دهیم.

بررسی تفاوت میان رهبری و مدیریت

 بررسی تفاوت اصلی مدیر با رهبر در هدف گذاری

در واقع تفاوت مدیر با رهبر در رویکرد آنها نسبت به هدف گذاری ها کاملاً مشخص است. رهبران سعی دارند تا استراتژی های لازم و ضروری را برای رسیدن به اهداف به دیگر همکاران خود بیاموزند. اما مدیران هدف ها و برنامه ها را به صورت دستوری ابلاغ می‌کنند. رهبران سعی می کنند ارتباطی هدفمند با دیگر همکاران خود ایجاد کنند تا آنها را تحت تاثیر قرار دهند. به طور کلی آنها اهمیت زیادی به کار تیمی می دهند و  همین امر باعث می‌شود تا افراد در یک سازمان انگیزه بیشتری برای کار پیدا کنند. توجه داشته باشید که مدیران بیشتر برای سنجش اهداف و کنترل موقعیت ها تمرکز می کنند و سعی دارند بر عملکرد تک‌تک افراد تیم نظارت کامل داشته باشند.

تفاوت مدیریت و رهبری در نوع نگرش به تغییرات چیست؟

جالب است بدانید که مدیران و رهبران در نوع نگرش به تغییرات تفاوت هایی دارند. به این صورت که مدیران سعی دارند در برابر تغییرات ایجاد شده مقاومت نشان دهند و ریسک نوآوری را پذیرا نیستند. این در حالی است که رهبران همیشه تلاش برای تغییر و بهبود شرایط را انجام می دهند زیرا آنها همیشه هدفی رو به جلو دارند و از ریسک ایجاد شده هم استقبال می کنند. رهبران خلاق تر هستند اما مدیران رفتار هایی تقلید آمیز دارند. معمولا رهبران تمایل دارند خود واقعی شان باشند. آنها به راحتی می توانند برند شخصی منحصر به فرد و خلاقانه خود را بسازند و آن را هر روز بهتر کنند. اما مدیران چنین رفتارهایی ندارند و آنها سعی دارند رفتار مدیران قبلی خود را تقلید کنند و به هیچ عنوان شفاف و واقعی نیستند. آنها تنها می خواهند نقش مدیریت خود را بدون هیچ گونه کم و کاست و حاشیه انجام دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد ریسک پذیری بین مدیران و رهبران به شما بدهیم.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد :  3 راه برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار

مدیر

تفاوت ریسک پذیری بین مدیران رهبران

در واقع باید بدانید که رهبران تمایل دارند که راهکار های جدید را تجربه کنند حتی اگر موفقیت در آن راه ها تضمینی نباشد. زیرا رهبران بر این موضوع اعتقاد دارند که شکست قدمی برای موفقیت است. اما مدیران در این باور معتقد هستند که باید ریسک ها را در یک سازمان به حداقل رساند و آنها اصلاً ریسک پذیر نیستند.

 بررسی تفاوت میان رهبران و مدیران در دوراندیشی

معمولاً رهبران اهداف بلند مدت را در نظر می گیرند و افکار بزرگ برای آینده سازمان می بینند. آنها سعی می‌کنند هیچگاه تسلیم نشوند زیرا به این اهداف و انگیزه ها امیدوار هستند. در صورتی که مدیران تنها بر اهداف کوتاه مدت کار می کنند و تمایل دارند در بازه های زمانی بسیار کوتاه به این اهداف خود برسند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت میان رهبری و مدیریت به شما می دهیم.

رهبری و مدیریت

 تفاوت مدیران و رهبران در رشد مهارت ها

رهبران تمایل دارند که هر روز دانش و توانایی های خود را به روز ترکنند و به گونه ای آنها را توسعه دهند تا از رقابت در عرصه عقب نمانند. آنها سعی می کنند مواردی را تجربه کنند. اما مدیران تنها به دنبال موفقیت هستند و رفتارهای از پیش موفق بوده را ترجیح می دهند. همانطور که مشاهده می کنید تفاوت های زیادی میان یک رهبر و یک مدیر وجود دارد. اما در نگاه اول بسیاری از افراد تصور می‌کنند که مدیر و رهبر به یک شیوه رفتار می‌کنند.حتما برای شما هم سوال است که بهتر است رهبر باشیم یا مدیر؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد :  3 راه برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار

 رهبر باشیم یا مدیر؟

به طور کامل متوجه تفاوت میان مدیریت و رهبری در سازمان شده ایم، به خوبی می توانیم تصمیم بگیریم که کدام یک از این نقش ها به خصوصیات رفتاری ما شبیه تر است؟ اگر نمی توانید تصمیم بگیرید بهتر است همزمان هر دو نقش را تصور کنید. به طور کلی یک سازمان حرفه‌ای به هر دو نقش رهبر و مدیر نیاز دارد. در این مقاله سعی کرده ایم به تفاوت های میان رهبر و مدیر بپردازیم. البته باید بدانید که شباهت های بسیار زیادی هم بین این دو نقش در یک سازمان وجود دارد که شبیه به یکدیگر هستند اما در ظاهر ممکن است متفاوت به نظر برسند. به طور کلی در هنگام تصمیم گیری ها باید تمرکز کافی بر نتایج داشته باشیم و با توجه به نتیجه مورد نظر تصمیم بگیریم که رهبر باشیم یا مدیر باشیم.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که تفاوت اصلی بین رهبران و مدیران این است که رهبران افرادی را دارند که آنها را دنبال می‌کنند و  و در بین آنها همکاری تیمی وجود دارد. این در حالی است که مدیران افرادی را دارند که برای آنها کار می کنند. اگر شما می خواهید که یک صاحب کار موفق باشید باید هم رهبر و هم مدیر قوی باشید تا تیم خود را به همراه داشته باشید. ویژگی هایی وجود دارد که حتماً باید در هر دو نقش رهبر و مدیر وجود داشته باشد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به صداقت و باورهای صحیح اشاره کرد. به طور کلی شما به عنوان یک رهبر و یا مدیر باید بتوانید کارکنان خود را تشویق به کار کنید و به آنها انگیزه دهید. یک سازمان برای آنکه رشد چشمگیری داشته باشد باید همکاری خوب و مفیدی در بین اعضای آن وجود داشته باشد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد تفاوت میان رهبری و مدیریت به دست آورده باشید.

منبع : www.go2hr.ca

در ادامه بخوانید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در print
پرینت
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در pocket
پاکت

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب